У Вас з’явилась ідея відкрити кафе/ресторан/бар в Україні? Перше, що Вам необхідно зробити – звернутись за консультацією до юриста. Компанія ПраЮс надає послуги у сфері проектів під ключ, а тому забезпечить процес відкриття Вашого кафе послугами юристів, бухгалтерів і консультантів з питань оподаткування під час ведення бізнесу в Україні з підготовкою бізнес-плану, вибору місця для оренди/купівлі приміщення, консультації за формою підприємницької діяльності, підготовка необхідних документів, реєстрації компанії, її бухгалтерський супровід, набір персоналу і т.д. Найбільш об’ємним та затяжним етапом відкриття власного кафе в Україні є етап «паперових питань», що включає в себе реєстрацію компанії та отримання необхідних дозволів для правомірної діяльності кафе. В даній статті, Ви зможете отримати загальне уявлення процесу юридичного оформлення діяльності закладу харчування.
Етап перший: Вибір організаційно-правової форми, в якій буде здійснюватися діяльність Вашого майбутнього кафе.
Найбільш поширеними формами ведення власного бізнесу в Україні є ФОП та ТзОВ. Обираючи форму, яка передбачає утворення юридичної особи (Товариство з обмеженою відповідальністю) слід брати до уваги не лише її переваги та недоліки, а також урегульованість законодавством «внутрішніх питань» діяльності (порядок формування статутного фонду, його збільшення чи зменшення, передача частки, розподіл прибутку, права і відповідальність засновника).
Етап другий: Пошук приміщення для діяльності кафе/ресторану/бару
Найпростішим варіантом під час вибору приміщення для Вашого майбутнього кафе буде оренда/купівля приміщення, яке раніше використовувалось як заклад громадського харчування. У такому разі, Ви значно зекономите свій час та кошти на отриманні численних дозволів СЕС (Погодження та експертиза проекту будівництва, реконструкції і перепланування приміщення, Погодження СЕС щодо введення об’єкту в експлуатацію, Висновок про відповідність наявних приміщень і матеріально-технічної бази санітарним нормам і правилам (якщо вид господарської діяльності підпадає під ліцензування), Експлуатаційний дозвіл для потужностей, дозвіл пожежного нагляду та інші) за умови, що вони вже наявні у власника приміщення.
Наступним кроком є укладення договору оренди/купівлі даного приміщення. Враховуючи усю складність юридичних аспектів укладення договору оренди або договору купівлі-продажу приміщення та необхідність врахувати усі найменші деталі відносин, даний етап потребує
Етап третій: Підготовка пакету документів для відкриття Вашого кафе
З моменту, коли Ви маєте у власності чи користуванні приміщення для Вашого кафе, варто приступити до найбільш тривалого процесу – отримання необхідних дозволів від уповноважених органів України. Пропонуємо коротку консультацію по декількох із них.
Декларація відповідності.
З метою отримання дозволу МНС, юридична особа розробляє декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки. Даний документ подається до територіального органу ДСНС (Державна служба України з надзвичайних ситуацій), де він реєструється протягом 5 робочих днів на безоплатній основі.
Регулюється: Постанова КМУ від 5 червня 2013 р. № 440 «Про затвердження Порядку подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки»
Коли не потрібно подавати декларацію?
Відповідно до Постанови КМУ від 5 червня 2013 року №440 «Про затвердження Порядку подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки» декларація не подається:
Відповідно до ст. 7 ЗУ «Про ліцензування господарської діяльності», ліцензуванню підлягає виробництво і торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Які документи необхідно підготувати для отримання ліцензії?
Ст. 11 ЗУ «Про ліцензування господарської діяльності» наводить перелік документів, необхідних для отримання ліцензії:
Яка вартість отримання ліцензії на алкоголь і тютюн?
Розмір плати за ліцензію на алкоголь та тютюн встановлено у ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та становить:
Хто видає ліцензію?
Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України відповідно до Наказу Мінфін України від 13.10.2011 № 1289 «Про затвердження Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України».
Який термін отримання ліцензії на алкоголь та тютюн?
10 днів від дати реєстрації заяви на отримання ліцензії в уповноваженому на ліцензування органі.
Відповідно до чинного законодавства, реєстрація касового апарату є обов’язковою, крім випадків визначених ст. 9 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»
Які документи необхідні для реєстрації РРО?
Хто реєструє РРО?
Державна фіскальна служба України за місцезнаходженням платника податків
Розмір платежу за реєстрацію РРО?
Безоплатно
Етап четвертий: Встановлення вивіски (за бажанням).
Після того, як приміщення було знайдено, всі дозволи зібрано варто подумати над тим, як заманити відвідувачів.
Один із способів – встановити вивіску. Вивіска-візитна картка Вашого кафе, на якій може бути зазначено:
Яким актом регулюється встановлення вивіски у місті Львові?
Порядок встановлення вивісок у місті Львові затверджений рішенням виконкому від 22.07.2011 № 692
Де можна розмістити вивіску?
Що необхідно зробити, щоб встановити вивіску?
Отримати дозвіл від органу місцевого самоврядування (міська рада).
Які документи необхідні для погодження вивіски?
До відповідного управління ЛМР необхідно подати:
Нормативно-правові акти, норми яких необхідно дотримуватись при здійсненні господарської діяльності кафе:
Дякую, все чітко описано
І справді багато хорошої інформації для відкриття. Дякую.
Дякую. Багато цікавої інформації.
дякую, хороша інформація
Дуже вдячна за інформацію.
Дякую. Багато корисної інформації в одній статті.
Юридична компанія «ПраЮс» є командою фахівців у різних галузях права. Захист інтересів клієнтів у судах, юридичний супровід діяльності бізнесу, допомога з контролюючими органами – це лише маленький перелік послуг, які надаються нашою командою. Головним активом компанії є колектив, а головною ціллю – довіра клієнтів. Ці дві складові дозволяють фірмі успішно розвиватися і впевнено дивитись вперед. Ми не зупиняємося на досягнутому та постійно вдосконалюємося, щоб утримувати високу планку якості в наданні юридичних послуг.