Згідно українського законодавства працівники мають право на наступні види відпусток:
Законодавством, колективним договором, угодою та трудовим договором можуть установлюватись інші види відпусток.
Іноземці та особи без громадянства, які працюють в Україні, мають право на відпустки нарівні з громадянами України.
24 календарні дні, якщо законом, індивідуальним чи колективним договором не встановлена більша тривалість.
Розрахунок часу, за який в працівника виникає право на щорічну основну відпустку здійснюється роками, починаючи від дати працевлаштування працівника.
Дні державних свят, а саме:
1 січня - Новий рік
7 січня - Різдво Христове
8 березня - Міжнародний жіночий день
1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих
9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги)
28 червня - День Конституції України
24 серпня - День незалежності України
14 жовтня - День захисника України.
7 січня - Різдво Христове
один день (неділя) - Пасха (Великдень)
один день (неділя) – Трійця,
не враховуються при розрахунку відпустки.
У випадку настання тимчасової непрацездатності під час відпустки, відпустка продовжується на дні тимчасової непрацездатності.
Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів
Трудовий договір з працівником укладається лише в письмовій формі або у вигляді окремого документу, або шляхом видання наказу про прийняття працівника на роботу, в якому мають бути зазначені всі істотні умови трудового договору, і зі змістом якого, працівник має бути ознайомлений під розпис. Недотримання письмової форми трудового договору є підставою для притягнення працедавця до адміністративної відповідальності.
В юридичній особі, середньооблікова чисельність штатних працівників якої є від 8 до 25 чоловік, має бути створено 1 робоче місце для інваліда. Для юридичних осіб з середньообліковою чисельністю штатних працівників понад 25 чоловік, норматив робочих місць для працевлаштування інваліда становить 4% від середньооблікової чисельності штатних працівників.
Особа подає уповноваженій особі працедавця документи, необхідні для укладення трудового договору.
Після укладення трудового договору нового працівника ознайомлюють з Правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором (якщо колективний договір укладено), іншими локальними нормативними актами працедавця (за необхідності), проводять інструктажі з охорони праці (вступний та на робочому місці), ознайомлюють з правилами техногенної безпеки та діями в надзвичайних ситуаціях, визначають робоче місце.
З метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається, працівнику може встановлюватися випробування. Строк випробування становить :
для робітників робочих спеціальностей – не більше 1 місяця;
для робітників інших категорій – до 3 місяців, а в окремих випадках – до 6 місяців.
Переведення на іншу роботу чи інші зміни істотних умов праці (систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших) можливе лише за згоди працівника.
У випадку, якщо працівник заперечує про переведення його на іншу роботу чи зміну істотних умов трудового договору, такого працівника попереджається в письмовій формі про наступні зміни, які набудуть чинності через 2 місяці з моменту його попередження та його подальше вивільнення з підстав небажання продовжити роботу в нових умовах.
Підставами припинення трудового договору є:
При поданні робітником заяви про звільнення за власним бажанням двотижневий строк попередження починає відраховуватися з наступного календарного дня, що слідує за днем подання заяви.
День звільнення працівника є останнім робочим днем такого працівника.
30.03.2016 ПовернутисьЮридична компанія «ПраЮс» є командою фахівців у різних галузях права. Захист інтересів клієнтів у судах, юридичний супровід діяльності бізнесу, допомога з контролюючими органами – це лише маленький перелік послуг, які надаються нашою командою. Головним активом компанії є колектив, а головною ціллю – довіра клієнтів. Ці дві складові дозволяють фірмі успішно розвиватися і впевнено дивитись вперед. Ми не зупиняємося на досягнутому та постійно вдосконалюємося, щоб утримувати високу планку якості в наданні юридичних послуг.