Парламент збільшив відповідальність за водіння на підпитку

Метою і завданням прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення» є внесення змін до статті 25 та статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення з метою посилення відповідальності водіїв за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Таким чином, коли водій вперше притягується до відповідальності за водіння в нетверезому стані, він буде покараний штрафом, котрий становить 10 200 грн (600 неоподатковуваних мінімумів. Раніше - 200) і буде позбавлений права водіння на рік.

У законі зазначається, що при повторному правопорушенні протягом року накладається "штраф на водіїв у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів - тобто 20 400 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

У разі, якщо водій двічі протягом року зробить дане правопорушення, з нього стягується штраф у розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів (40 800 грн) доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

На даний момент закон перебуває на підписі у президента і вступить в дію з дня, наступного за днем його опублікування.

20.07.2016 Повернутись

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити відгук

Оцінити

Нові