Личаківський районний суд м. Львова
79007, м. Львів вул. Б. Лепкого, 16
Позивач 1: Особа 1,
Адреса 1
Позивач 2: Особа 2,
Адреса 1
Адреса для кореспонденції: Адреса 2
Відповідач 1: Особа 3,
Адреса 1
Відповідач 2: Личаківський РВ ГУ ДМС України у Львівській області,
Адреса 3
Позовна заява
про позбавлення права користування житловим приміщенням
та зняття з реєстрації
Ми, Особа 1 та Особа 2, є власниками нерухомого майна, а саме житлового будинку, що знаходиться за адресою: інформація. Даний будинок ми успадкували від Особа 4, який помер 09.09.1989 року.
В даному будинку з 29.06.1990 року є зареєстрований Особа 3, --.--.-- року народження (син Особа 1). Однак протягом останніх 17 років Особа 3. не проживає за вказаною адресою, що може бути підтверджено сусідами, а саме: 1) Особа 5, що зареєстрована за адресою: інформація та 2) Особа 6, що зареєстрована за адресою: інформація. Також факт відсутності без поважних причин Особа 3 за адресою реєстрації понад один рік підтверджується актами Львівського комунального підприємства № 507 від 14.03.2014 р., 10.07.2014 р., 23.09.2014 р.
Відповідно до довідки про склад сім’ї і прописки, виданої Львівським комунальним підприємством № 507, у будинку, що знаходиться за адресою: інформація, зареєстровано 8 осіб, в тому числі і Особа 3.
Відповідно до ст. 41 Конституції України «… кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. … Право приватної власності є непорушним.»
Згідно змісту ст. 317 Цивільного кодексу України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. Ніхто не може бути протиправно позбавлений або обмежений в здійсненні права власності (ч.2 ст. 321 Цивільного кодексу України).
В свою чергу Відповідач 1, який не проживає за адресою: інформація, втратив право на користування квартирою, внаслідок його відсутності без поважних причин понад один рік.
Оскільки, за вищевказаною адресою відповідач не проживає, виникають проблеми зі сплатою надмірних комунальних послуг, які не надаються, але нараховуються за них, чим об'єктивно порушуються наші права, тому ми змушені звернутися за захистом до суду.
Відповідно до ст. 15 Цивільний кодекс України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Разом з тим, згідно ст. 391 Цивільного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Відповідно до ч.1 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням.
Відповідно до ч.2 ст.405 Цивільного кодексу України, особа втрачає право на користування житлом, у разі його відсутності без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено договором або законом.
На підставі викладеного і відповідно до ст. 317, 319, 346, 391, 405 Цивільного кодексу України та ст.ст. 3, 15, 118-120 Цивільного процесуального кодексу України, -
прошу:
Додатки:
дата
Особа 1 ___________
Особа 2 ___________
16.06.2016 ПовернутисьЮридична компанія «ПраЮс» є командою фахівців у різних галузях права. Захист інтересів клієнтів у судах, юридичний супровід діяльності бізнесу, допомога з контролюючими органами – це лише маленький перелік послуг, які надаються нашою командою. Головним активом компанії є колектив, а головною ціллю – довіра клієнтів. Ці дві складові дозволяють фірмі успішно розвиватися і впевнено дивитись вперед. Ми не зупиняємося на досягнутому та постійно вдосконалюємося, щоб утримувати високу планку якості в наданні юридичних послуг.